. . .

Konieczność płacenia podatków dotyka wszystkich- jest to bardzo ważna kwestiach także dla przedsiębiorców. Dlatego też wielu z nich decyduje się na skorzystanie ze wsparcia biura rachunkowego oraz doświadczonych księgowych. Ci specjaliści będąc biegłymi w przepisach prawa danego kraju są w stanie najlepiej doradzić, jakie są możliwe do wprowadzenia optymalizacje podatkowe tak, aby było to dla firmy jak najbardziej korzystne.

Tym samym, planowanie podatkowe to nic innego jak podejmowanie odpowiednich działań, które mają na celu zmniejszenie obciążenia podatkowego danego podmiotu. W praktyce chodzi więc o to, aby zrobić wszystko, na co pozwala nam wiedza i doświadczenie związane z kwestiami podatkowymi w danym kraju tak, aby płacić jak najniższe podatki. Im więcej zostaje w kieszeni przedsiębiorcy tym większa szansa, że firma utrzyma się na rynku i będzie się rozwijała.

Działania, które podejmuje się w ramach obowiązującego prawa

Należy zaznaczyć, że planowanie podatkowe nigdy nie zakłada łamania czy naginania prawa- jest działaniem jak najbardziej legalnym i dozwolonym dla każdego przedsiębiorcy. Wszelkie wprowadzane optymalizacje są wykonywane na podstawie przepisów i mogą dotyczyć na przykład wyboru rodzaju opodatkowania, możliwości skorzystania z określonych ulg czy programów wspierających przedsiębiorców.

W czym może okazać się pomocna współpraca z biurem rachunkowym? Osoby, które na co dzień zajmują się kwestiami podatków czy rozliczeń przedsiębiorców mają wiele doświadczeń, z których warto korzystać. Być może sami nie posiadamy tak rozległej wiedzy, a co za tym idzie- nie dokonamy optymalizacji, które rzeczywiście byłyby dla nas korzystne. Współpraca z biurem rachunkowym ma też sens w sytuacji, kiedy chcemy prowadzić nasz biznes poza granicami kraju, na przykład w Hiszpanii. Wówczas musimy się zmierzyć z całkowicie innymi przepisami i regulacjami, które zupełnie mogą nam nie być znane. W takim przypadku warto odwiedzić stronę accountingservicesinspain.com.

Sposób późniejszego rozliczania podatków warto przeanalizować jeszcze przed rejestracją firmy

Rodzaj wybranej formy prawnej nowego podmiotu będzie bardzo mocno rzutował na wysokość podatków, które trzeba będzie płacić. Dlatego warto zasięgnąć specjalistycznej porady księgowego już wcześniej. Dzięki temu będzie można zarejestrować podmiot, który swoją formą prawną będzie najbardziej odpowiadał działalności, jaką będziemy chcieli podjąć. Zupełnie inaczej prowadzi się działalność jednoosobową, a inaczej spółkę. Na etapie wyboru formy prowadzonej działalności warto zorientować się w ewentualnych ulgach, jakie przewiduje państwo. Dobrym przykładem jest preferencyjna stawka opodatkowania spółek w Hiszpanii, gdzie przez pierwsze dwa lata działania spółki na rynku można płacić znacznie niższy podatek od spółki. Prawo nie nakazuje przedsiębiorcy płacenia najwyższych możliwych stawek opodatkowania. Stąd też naprawdę warto zainteresować się wszelkimi możliwymi optymalizacjami podatkowymi, jakie są możliwe do wprowadzenia w naszym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *