. . .

Czym się zajmuje trycholog i kiedy warto zapisać się na wizytę do niego?

Gabinety trychologiczne upowszechniają się coraz bardziej. Coraz więcej osób chce też korzystać z porad tego rodzaju specjalistów, którzy przede wszystkim skupiają się na włosach i na skórze głowy. Trycholog może udzielić nam porad pielęgnacyjnych, ale przede wszystkim- ma wiedzę i doświadczenie pomagające w rozwiązywaniu problemów, zarówno tych kosmetycznych jak i dermatologicznych.

 

Pierwsza wizyta w gabinecie tego specjalisty to bardzo często szczegółowy wywiad z pacjentem oraz diagnostyka problemu. Do najnowocześniejszych metod diagnostycznych należy między innymi trichoskopia, czyli badanie skóry głowy przeprowadzone z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które pozwala na uzyskanie dużego powiększenia obszaru badanego miejsca. Trichoskopia pozwala na wgląd w to, jak faktycznie wygląda skóra głowy oraz mieszki włosowe.

Co w przypadku, kiedy problem jest dermatologiczny?

Problemy skórne wcale nie należą do rzadkości, mogą one dotyczyć także skóry głowy. Niestety, zdecydowana większość z nich wymaga specjalistycznej terapii oraz wykorzystania odpowiednich preparatów także w okresie remisji objawów- a schorzenia te najczęściej mają charakter nawrotowy. Do takich chorób należy między innymi atopowe zapalenie skóry, łupież pstry i suchy, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca czy wyprysk. Ich diagnostyka niestety jest dość skomplikowana i niejednokrotnie wymaga różnicowania. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u trychologa, który dodatkowo jest również specjalistą od dermatologii. Taki lekarz będzie w stanie postawić dobrą diagnozę, ale też od razu zaproponuje dostosowaną do problemu terapię zaradczą. Specjalistów tego typu możemy znaleźć w Centrum Zdrowego Włosa na stronie https://centrumzdrowegowlosa.pl/.

Jeden z najczęstszych problemów- wypadanie włosów

Jest to dość poważny problem, któremu niejednokrotnie trudno jest zarazić. Bardzo ważna jest diagnostyka przyczyn łysienia- może ono być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, działaniem hormonów, a nawet nieodpowiednim sposobem pielęgnacji włosów czy ubogą dietą. Istnieje jednak cała gama zabiegów, które mogą pomóc poradzić sobie z tym problemem i skutecznie zagęścić fryzurę- trzeba jednak oddać się w ręce odpowiedniego specjalisty. Zabiegi te mogą w odpowiedni sposób stymulować skórę głowy do tego, aby wytwarzała ona nowe mieszki włosowe. Polecanym zabiegiem o wysokiej skuteczności jest też przeszczep włosów, który jest wykonywany w renomowanych klinikach na specjalistycznym sprzęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *