. . .

Słodka FIT kolacja

Kolacja zdrowa, niekaloryczna, ale słodka – oto prawdziwe wyzwanie. Postanowiliśmy je podjąć i poniżej prezentujemy kilka pomysłów na taka lekką, dobrą dla zdrowia, ale też zachwycającą podniebienia – kolację. Jedząc kolację pamiętaj, aby robić to dwie godziny przed snem, unikaj potraw smażonych.

Smoothie ze świeżych owoców

Pokrój: banana, liść sałaty zielonej, pomarańcze, jabłko i kilka plastrów ananasa. Wszystko wrzuć od blendera i dolej pół szklanki wody. W pięć minut przygotujesz smaczną, zdrową i słodką kolację.

Sałatka owocowa

Kolejny pomysł na świeżą, zdrową i słodką kolację to pokrojone w kostkę owoce: kiwi, jabłko, banan, pomarańcza, mandarynka, winogrono, gruszka i kaki. Składniki mieszamy i dodajemy jogurt naturalny lub miód.

Ryż z jabłkami

Gotujemy woreczek ryżu. Układamy cienką warstwę w naczyniu żaroodpornym, następnie ścieramy dość grubą warstwę jabłek, które potrzepujemy cynamonem i cukrem waniliowym. Jeśli jabłka są kwaśne można dodać trochę białego lub trzcinowego cukru. Na jabłka układamy kolejną warstwę ryżu, potem znów jabłka, itd. Wstawiamy do piekarnika na 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *