. . .

Kolacja na słodko

Słodka FIT kolacja

Kolacja zdrowa, niekaloryczna, ale słodka – oto prawdziwe wyzwanie. Postanowiliśmy je podjąć i poniżej prezentujemy kilka pomysłów na taka lekką, dobrą dla zdrowia, ale też zachwycającą podniebienia – kolację. Jedząc kolację pamiętaj, aby robić to dwie godziny przed snem, unikaj potraw smażonych.

Smoothie ze świeżych owoców

Pokrój: banana, liść sałaty zielonej, pomarańcze, jabłko i kilka plastrów ananasa. Wszystko wrzuć od blendera i dolej pół szklanki wody. W pięć minut przygotujesz smaczną, zdrową i słodką kolację.

Sałatka owocowa

Kolejny pomysł na świeżą, zdrową i słodką kolację to pokrojone w kostkę owoce: kiwi, jabłko, banan, pomarańcza, mandarynka, winogrono, gruszka i kaki. Składniki mieszamy i dodajemy jogurt naturalny lub miód.

Ryż z jabłkami

Gotujemy woreczek ryżu. Układamy cienką warstwę w naczyniu żaroodpornym, następnie ścieramy dość grubą warstwę jabłek, które potrzepujemy cynamonem i cukrem waniliowym. Jeśli jabłka są kwaśne można dodać trochę białego lub trzcinowego cukru. Na jabłka układamy kolejną warstwę ryżu, potem znów jabłka, itd. Wstawiamy do piekarnika na 30 minut.