. . .

Styl nowoczesny cieszy się ogromną popularnością wśród osób urządzających swoje wnętrza. Jego charakterystycznymi cechami jest przestronność, jasność i prostota. Wnętrza w tym stylu aranżowane są w taki sposób, aby nie było w nich zbędnych mebli i elementów ozdobnych. Sama bryła mebli jest także prost w swoim kształcie i pozbawiona jakichkolwiek ozdób. Dominującymi kolorami pomieszczeń w stylu nowoczesnym jest biel i wszelkie odcienie szarości. W aranżacji takich wnętrz wykorzystywana jest też czerń. Styl nowoczesny doskonale nadaje się do każdego pomieszczenia. Oto kilka propozycji na jadalnie urządzoną w stylu nowoczesnym.

 

  1. W tej aranżacji zostały wykorzystane połączenia ciemnych szarości z jasnym drewnem o zimnym odcieniu. Ściany pomalowane są w szarym, ciemnym kolorze, odznaczający się na ich tle komin został pokryty białą tapetą z ciemnoszarymi ornamentami w abstrakcyjne wzory. W oknach zawieszono białe, gęste i grube firanki, bez jakichkolwiek ozdób. Podłogę wyłożono płytkami imitującymi drewno, takimi jak na stronie https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea/. Centralnym punktem pomieszczenia jest drewniany stół, którego kolor zbliżony jest do koloru płytek, a wokół stoją nowoczesne krzesła z metalowym stelażem i ciemnoszarą tapicerką. Nad stołem wisi lampa stalowa lampa malowana proszkowo na kolor czarny.
  2. Innym pomysłem na nowoczesną jadalnie jest aranżacja w jasnych barwach. W tym przypadku zastosowano biel, jasne szarości oraz drewno. Podłogę wyścielają płytki ceramiczne ariostea imitujące drewno w jasnym kolorze. Ten sam kolor ma stół oraz stelaże krzeseł. Krzesła mają jasnoszarą tapicerkę. Ściany w pomieszczeniu pomalowane są na biało. Stolarka okienna oraz drzwi mają kolor jasnego drewna. Pod ścianą naprzeciwko okna stoi niewysoka komoda, w której właściciele mogą przechowywać np. obrusy. Na komodzie prezentuje się elegancki nowoczesny serwis kawowy w białym kolorze z jasnoszarym wzorem.
  3. Kolejna propozycja to jadalnia w bieli i brązie. Ściany mają kolor biały. W jednej ze ścian została zaprojektowana wnęka, którą wypełniono półkami z jasnego drewna. Na półkach stoją flakony, karafki oraz misy na owoce. W roku pokoju stoi biały, niewysoki, przeszklony kredens, w którym przechowywana jest zastawa. Podłoga wykonana jest z wielkoformowatowych, ciemnych płytek. Tworzą ją płytki ceramiczne ariostea. Stół w kolorze białym otaczają fotele o nowoczesnym designie. Mają one metalowe nogi, z wierzchu białe, wykonane z tworzywa sztucznego siedzisko wyścielone od wewnątrz ciemnobrązową eko skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *