. . .

Zestawiając top najbardziej oryginalnych sprzętów do współczesnej kuchni, nie sposób nie wspomnieć o jajowarach – kolejnym sprzęcie który w znaczący sposób wpływa na nasze codzienne życie. Szczególnie o poranku. 

Jeszcze więcej komfortu 

 

Automatyzacja naszego życia z każdym dniem postępuje. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań, które mają uczynić je jeszcze bardziej komfortowym i wygodnym. W naturalny sposób przystajemy na nie – kto bowiem nie marzy o jeszcze większym komforcie? Szczególnie w momencie gdy tempo naszego życia staje się często po prostu zawrotne. To naturalne, że wybieramy rozwiązania które ułatwiają, a nie utrudniają życie. Niektóre z nich możemy uznać za nie aż tak potrzebne. 

 

Ten proces nie ominął również współczesnej kuchni z jej rozmaitym sprzętem przyspieszającym proces przygotowania jedzenia, czy też sprawiającym że nasze potrawy są bardziej ekologiczne i zdrowe. Automatyzacja to również udoskonalania istniejących urządzeń i ułatwianie codziennych kuchennych czynności. Do tej ostatniej kategorii należą właśnie jajowary.

Czym są jajowary? 

 

Jeśli wydaje wam się, że jajowary to zbędny gadżet do kuchni to przypomnijcie sobie ile razy jajko które gotowaliście na miękko po zdjęciu skorupki, okazało się być twarde? A co gdyby wystarczyło po prostu wlać wodę, umieścić jajka na płycie grzewczej i wcisnąć przycisk z odpowiednim trybem? Brzmi jak codzienne czynności które wykonujecie robiąc śniadanie? Jest jedna zasadnicza różnica. Jajowar ugotuje wasze jajka zdecydowanie szybciej, niż tradycyjnym sposobem, czyli na kuchence, albo płycie.

 

Nie tylko szybciej się ugotują, ale dzięki trzem standardowym trybom, pozwalającym ugotować jajko na twardo, na miękko, i półmiękko, będą zawsze miały pożądaną przez nas konsystencję. (Na potrzeby naszego artykuły sięgnęliśmy do szerokiej oferty jajowarów od Eldom, którą znajdziecie tutaj: eldomagd.eu/kategoria/jajowary) Jest jeszcze jedna zaleta jajowarów, którą docenią z pewnością osoby przygotowujące jedzenie w czasie różnych świąt, jak np. Wielkanoc. W jajowarze może zmieścić się sporo jajek i nie ma to wpływu na szybkość ich gotowania.  Dzięki temu zaoszczędzamy znacząco czas.

 

Znani producenci 

 

Jajowary są również stosunkowo niedrogim sprzętem. Ich ceny wahają się w granicach pomiędzy 70, a 200 zł. To z pewnością niezbyt wygórowana cena za komfort. Produkują je zwykle firmy specjalizujące się również w innych sprzętach kuchennych, co gwarantuje ich jakość i możliwość użytkowania przez lata. To właśnie takie firmy warto rozważyć przy zakupie w pierwszej kolejności, gdyż jajowary są urządzeniami stosunkowo jeszcze rzadkimi na naszym rynku i okazyjny zakup od mniej znanego, czy też w ogóle nieznanego producenta może się okazać zupełnie nie wart swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *