. . .

Wśród miłośników zdrowego żywienia, których w ostatnim czasie wciąż przybywa, wyciskarki cieszą się coraz większą popularnością. Którą z nich lepiej wybrać do domu? W poniższym artykule relacjonujemy test, którym poddana została przez nas wyciskarka Eldom. 

Zdrowie bez kompleksów (i mitów)

 

Zdrowie nie uznaje kompromisów. Wie o tym każdy, kto stara się prowadzić maksymalnie zdrowy tryb życia, obejmujący zarówno aktywność fizyczną, jak i zdrowe odżywianie. W przypadku tego drugiego ogromne znaczenie poza samym jedzeniem mają też napoje. Głównym z nich jest oczywiście regularnie spożywana woda, ale również różnego rodzaju soki. Wypicie świeżego soku z rana to bowiem najłatwiejszy sposób na zaopatrzenie się w niezbędne witaminy na cały dzień. Co zrobić by ta „witaminowa bomba” zawierała jak najwięcej korzystnych składników odżywczych?

 

 

Wyciskarka ELDOM i inne

 

Przed napisaniem artykułu zdecydowaliśmy się sięgnąć po wyciskarkę Eldom, jeden z klasycznych tego rodzaju sprzętów, cieszący się dużą popularnością na polskim rynku. (Znajdziecie go pod tym adresem: eldomagd.eu/produkt/wyciskarka-wolnoobrotowa-z-silnikiem-indukcyjnym-ac-eldom-pj650-b-43-obrmin-biala–ksiazka-zdrowe-soki-gratis). Jest to dobry reprezentant nowoczesnych wyciskarek. 

Jakość soku

 

Jednym z częstych zarzutów wobec wyciskarek jest to, jakoby nie odróżniają się one właściwie pod względem jakości soku od sokowirówek, a przy tym są zdecydowanie droższe. Jak jest w rzeczywistości?

Jak pokazują badania nie jest to do końca prawda, choć należy przyznać, że różnica w jakości nie jest aż tak duża jeśli korzystamy z profesjonalnych sokowirówek. Jeśli jednak porównywać standardowe modele to pod tym względem zdecydowanie wygrywa wyciskarka. Skąd ta różnica? Jest to związane przede wszystkim z nagrzewaniem się i natlenianiem soków, uzyskiwanych za pomocą sokowirówki. Powoduje ono wytracanie się cennych witamin. 

Szybkość wyciskania

 

W tej kwestii sokowirówki zdecydowanie wyprzedzają wyciskarki. Jeśli więc bardziej, niż na witaminach, zależy nam na szybkim uzyskaniu soku, to powinniście sięgnąć właśnie po nie. Ma to szczególnie znaczenie jeśli nie mamy zbyt wiele czasu o poranku i każda sekunda jest na wagę złota. 

Wydajność 

 

Również na tym polu wyciskarki mają więcej do zaoferowania. Dotyczy to przede wszystkim większej ilości pozyskiwanego soku (2 razy więcej, a także dłuższego czasu jego przydatności do spożycia. (Aż 72 godziny)

Wyciskarki – nie tylko do soków

 

Wyciskarki to jednak nie tylko zdrowe soki z rana, ale także inne napoje. Dzięki zastosowanej w nich technologii z łatwością przygotujemy różnego rodzaju mleka roślinne, które również wchodzą w skład zdrowej i zrównoważonej diety. Mowa to przede wszystkim u mleku migdałowym, sojowym i innych. 

 

Jest to możliwe dzięki dodatkowym sitkom i mincerom, w które wyposażone są nowoczesne wyciskarki. Z ich pomocą łatwo możemy przygotować nie tylko klarowne soki, ale też te o większej gęstości, różnego rodzaju przeciery, placki ziemniaczane, a także lody, czy sorbety, jeśli na te ostatnie pozwala nam nasza dieta 😉 

 

Wszystko to sprawia, że wyciskarki mają zdecydowaną przewagę nad sokowirówkami, w których możemy uzyskać tylko i wyłącznie soki z określonego rodzaju owoców lub warzyw. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *