. . .

Mocny i zdrowy organizm – to cel większości z nas. Jak można go osiągnąć? Poprzez stosowanie odpowiedniej, bogatej w witaminy, minerały i inne mikroelementy diety. Jeśli nasz jadłospis jest w nie bogaty wówczas nasza skóra, włosy, paznokcie wyglądają pięknie i zdrowo. Dzięki odpowiedniej dicie nasza waga ciała utrzymuje się na dobrym poziomie, a organizm ma energię, która pozwala stawiać czoła codziennym życiowym problemom. Czego w naszym organizmie zabraknąć nie może? Oczywiście witamin i minerałów, ale na ten temat napisano już wiele, dlatego dziś zajmiemy się innymi, ważnymi dla naszego zdrowia substancjami.

Falwanoidy – czym są? To organiczne związki chemiczne, które znaleźć można w roślinach. Dzięki nim nasz organizm może chronić się przeciwko bakteriom i grzybom pełnią także funkcję antyoksydantów. Pozwalają dłużej zachować młodość. Zatem tym czego potrzebuje nasz organizm są – Flawonoidy. Można je spotkać w wielu warzywach i owocach, znajdują się między innymi w jagodach, czarnym bzie, grejpfrutach, czy czerwonej kapuście.

Błonnik to także substancja pochodzenia roślinnego, która wpływa korzystnie na pracę układu trawiennego. Pozwala skutecznie przeciwdziałać zaparciom, stabilizuje poziom cukru we krwi i obniża stężenie cholesterolu. Pomaga także zapobiegać chorobom układu krążenia. Błonnik można znaleźć w porzeczkach i malinach, jego bogatym źródłem są zboża, zatem będzie on obecny w pieczywie razowym i płatkach zbożowych. Jednak z przyjmowaniem błonnika należy być ostrożnym, bowiem w zbyt dużym stężeniu może stać się przyczyną niedoborów wapnia, żelaza i cynku. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca przyjmowanie 20 – 40 gramów błonnika dziennie.

Probiotyki są to naturalne związki, które przywracają równowagę flory bakteryjnej organizmu, co jest szczególnie ważne przy nieprawidłowej diecie, przyjmowaniu leków czy podczas choroby. Naturalne probiotyki znaleźć można między innymi w kapuście kiszonej, przetworach mlecznych (tych ze sfermentowanego mleka, np. kefir) oraz zakwasie chlebowym i buraczanym.

Źródło: https://superflavon.eu/naturalna-dieta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *