. . .

Keramzyt jest kruszywem, które otrzymuje się ze złóż skały iglastej. Zostaje ona poddana obróbce termicznej w procesie wypalania w piecach obrotowych. Przygotowywane kruszywo jest w specjalny sposób ulepszane i produkowane tak, aby można było uzyskać jak najlepsze parametry techniczne oraz pożądane właściwości potrzebne do realizacji konkretnych projektów. Keramzyt jednocześnie jest materiałem lekkim, ale też bardzo wytrzymałym. Jest w stanie przyjmować we własną strukturę sporą ilość wody w żaden sposób nie niszczejąc pod jej wpływem.

Jednym z zastosowań keramzytu jest wykorzystanie go do wykonania keramzytobetonu. To wyjątkowy produkt, w przypadku którego połączony zostaje keramzyt razem z domieszką cementu. Uzyskany w ten sposób materiał ma swoje konkretne wykorzystanie. Jakie?

Keramzytobetony dla projektów infrastrukturalnych

Przede wszystkim keramzytobeton sprawdza się przy projektach, gdzie mamy do czynienia z większymi obciążeniami i potencjalnie większym osiadaniem. Warto pamiętać o tym, że keramzyt od Leca® KERAMZYT, który jest materiałem lekkim zostaje wymieszony z cementem, co pozwala uzyskać efekt bardziej równomiernego osiadania ułożonej warstwy i dociążenia gruntu tam, gdzie jest to istotne. Osiadanie zastosowanych materiałów w jak najbardziej równomierny sposób pozwala wyrównywać tereny, które tego wymagają. Jest to rozwiązanie bardzo konkurencyjne w stosunku do innych metod, które w tym przypadku mogłoby zostać zastosowane.

Przy realizacji niektórych projektów konieczne jest wykonywanie zbrojenia

Jest to sprawdzone rozwiązanie, które pozwala na równomierne rozłożenie obciążenia. To z kolei pozwala zniwelować różnice, jakie mogą dotyczyć osiadania strefy przejściowej. W niektórych projektach wykorzystuje się dodatkowo specjalne, stalowe zbrojenie. Tym samym można uzyskać konstrukcję, która jest stosunkowo lekka, ale też bardzo sztywna. Największą zaletą stosowania zbrojenia jest jak największa możliwość zniwelowania różnic w osiadaniu gruntu, szczególnie jeśli ta różnica miałaby dotyczyć stref przejściowych. Rozwiązanie to jest stosowane w całej Europie w wykonywaniu różnego rodzaju nasypów drogowych, a także kolejowych od lat. Warto także zaznaczyć, że jest to rozwiązanie ekonomiczne i atrakcyjne z punktu widzenia planowania budżetu tego typu inwestycji w terenie.

https://leca.pl/

Keramzyt od Leca® KERAMZYT bardzo dobrze sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeciwdziałanie różnicom w osiadaniu, na przykład tam gdzie planuje się dwie przylegające do siebie konstrukcje. Dzięki zastosowaniu keramzytu można zmniejszyć ryzyko tego, że obie konstrukcje będą w różny sposób osiadały w różnym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *